Tervetuloa yhdistyksen sääntömääräiseen vuosikokoukseen

helmikuu 27, 2023

Tervetuloa yhdistyksen sääntömääräiseen kokoukseen lauantaina 25.3.2023 klo 12 Valamon luostarin Kulttuurikeskuksen kokoussaliin (Valamontie 42, 79850 Uusi-Valamo, Heinävesi). Olet tervetullut tutustumaan toimintaamme klo 11.

Joensuun seudun Leader -yhdistyksen hallitus on päättänyt 22.2. kokouksessaan, että vuoden 2023 yhdistyksen kokoukseen on mahdollista osallistua postitse, tietoliikenneyhteyden tai muun teknisen apuvälineen avulla ennen kokousta ja kokouksen aikana. Tulethan kokoukseen paikan päälle terveenä.

Etäosallistujat voivat osallistua kokoukseen Teamsilla tästä linkistä.

Valtakirjamenettely

Jos edustat kokouksessa yhteisöä, sinulla tulee olla tästä valtakirja. Henkilöjäsentä ei voi edustaa valtakirjalla. Valtakirjat kerätään ja tarkistetaan paikan päällä kokouksen alkaessa. Jos osallistut etänä, lähetäthän allekirjoitetun valtakirjan keskiviikkoon 22.3. mennessä osoitteeseen Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..

Jäsenmaksu

Huomioithan, että yhdistyksen sääntöjä on muutettu niin, että mikäli varsinainen jäsen ei ole maksanut jäsenmaksuaan kokousvuonna ennen kokousajankohtaa eikä edellisen kalenterivuoden aikana, hän ei voi käyttää äänioikeuttaan. Lähetämme jäsenille maksuohjeet kirjeitse. Ohjeet jäsenmaksun maksamiseen löydät myös verkkosivuiltamme jäsenyys-välilehden alta.

Kokouksen asialista

1. Avataan kokous

2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjan tarkastajaa ja kaksi ääntenlaskijaa

3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus

4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys

5. Esitetään tilinpäätös ja tilintarkastuskertomus sekä vuosikertomus

6. Päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä tilivelvollisille

7. Vahvistetaan toimintasuunnitelma ja talousarvio seuraavalle vuodelle sekä jäsenmaksujen suuruudet

8. Valitaan hallituksen puheenjohtaja

9. Valitaan muut hallituksen jäsenet

10. Valitaan tilikaudeksi yksi tilintarkastaja ja yksi toiminnantarkastaja ja heille varahenkilöt

11. Käsitellään muut kokoukselle esitetyt asiat

12. Kokouksen päättäminen

Yhdistyksen säännöt löytyvät verkkosivuiltamme.

Lämpimästi tervetuloa!

Yhdistyksen hallitus

Lisätietoja kokouksesta:

Toiminnnanjohtaja Mari Voutilainen
p. 040 508 6143

Hallituksen puheenjohtaja Teuvo Mutanen
p. 040 104 6107

joensuun-seudun-leader-logo.svg

Hae rahoitusta

Omat hankkeet

Yhdistys